• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

У переселенців з'явилася можливість оформити іпотеку під 3% через "Дію": подробиці

Міністерство цифрової трансформації сьогодні, 17 травня, запускає функцію подачі заявки для переселенців про намір отримання кредиту на житло під 3% на веб-порталі "Дія"

"Дія"
"Дія"
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік під час Diia Summit Spring 2021, передає "ДС" з посиланням на Новини Донбасу.

На фінансування цієї програми Україна отримала від Німецького банку розвитку KFW безповоротний кредит у розмірі 25 мільйонів євро.

Приблизно 16 липня відбудеться визначення переможців — переселенців, які зможуть скористатися пільговим кредитом.

Претендент повинен бути платоспроможним, мати позитивну кредитну історію. У нього не повинно бути у власності житла на підконтрольній території. Кредит надається під 3% на термін до 20 років, але не більше ніж до досягнення позичальником пенсійного віку. Квартира повинна бути в багатоквартирному або одноквартирному житловому будинку, який прийнято в експлуатацію не більше ніж 35 років тому або реконструйовано не більше 25 років тому. Загальна площа житла на одну людину — 21 квадратний метр і додатково 10,5 квадратних метри на сім'ю.

Гранична сума кредиту не може перевищувати суму, отриману шляхом множення нормативної площі житла на граничну вартість 1 квадратного метра. Вартість об'єкта кредитування, що перевищує граничну суму кредиту, сплачується позичальником за свій рахунок.

Гранична вартість одного квадратного метра житла розраховується для різних українських міст, виходячи з низки факторів.

Адреса веб-порталу «Дія» — diia.gov.ua.

Наразі 120 тисяч внутрішньо переміщених осіб користуються цифровою довідкою переселенця в додатку «Дія», зазначив Баник.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua