• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

МЗС заявив про важливість законів про корінні народи і статус кримських татар

Реклама на dsnews.ua

Міністерство закордонних справ України наголошує на необхідності прийняття законів про корінні народи і статус кримських татар

Про це йдеться в коментарі МЗС України з нагоди Міжнародного дня корінних народів світу, передає "ДС".

МЗС зазначає, що в умовах триваючої гібридної агресії Україна приділяє особливу увагу питанням формування та реалізації державної політики етнонаціонального єдності, захисту прав корінних народів і гармонізації міжнаціональних відносин.

"У зв'язку з цим актуалізується завдання розробки і прийняття нової редакції закону "Про національні меншини в Україні", розробки законопроектів "Про корінні народи", "Про статус кримськотатарського народу в Україні", "Про національно-культурної автономії", а також прийняття нормативно-правових актів з удосконалення фінансової підтримки з боку держави культурного розвитку корінних народів, до створення яких активно долучається МЗС", — йдеться в повідомленні.

МЗС нагадує, що в Україні корінними народами є кримські татари, караїми та кримчаки, і зауважує, що проблематика визначення їх статусу актуалізувалася з початком російської агресії.

"Вторгнення російських військ в Україні в лютому 2014 року і тривала окупація Криму істотно загострили проблему забезпечення прав кримськотатарського народу як корінного народу України", — зазначають в МЗС.

Також МЗС нагадує, що в заяві Верховної Ради про гарантії прав кримськотатарського народу в складі Української держави 20 березня 2014 року Україна гарантувала збереження і розвиток самобутності кримськотатарського народу як корінного народу. Крім того, МЗС зазначає, що тоді Україна визнала Меджліс кримськотатарського народу, виконавчий орган Курултаю кримськотатарського народу України, і Курултай як вищий представницький орган кримськотатарського народу.

У згаданій заяві Верховна Рада також доручила розробити проекти законів, які визначать і закріплять статус кримськотатарського народу як корінного народу України.

"Відповідна нормотворча діяльність здійснюється з урахуванням ряду факторів, насамперед сфери безпеки, зокрема, протиправних репресивних заходів окупаційної адміністрації Криму, спрямованих на придушення кримськотатарського руху опору окупації, серед яких — заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу", — підкреслили в МЗС.

Нагадаємо, Європейський Союз засудив системні порушення прав людини в окупованому Росією Криму і закликав припинити утиски кримських татар.

    Реклама на dsnews.ua