• USD 27.8
 • EUR 33.5
 • GBP 38.6
Спецпроєкти

Михайло Тереньтев розповів, як отримати ОСББ земельної ділянки

До 2002 року (моменту вступу в силу ЗКУ та Закону про ОСББ) питання оформлення прав на земельні ділянки під "звичайними" багатоквартирними житловими будинками був абсолютно не врегульоване. Але ситуація змінилася з оновленням земельного законодавства

Реклама на dsnews.ua

Відповідно до закону, жителі будинків, які відносяться до ОСББ, мають право безкоштовно перевести земельні ділянки в постійне користування. Але в разі якщо ОСББ не створено, така процедура можлива тільки за згодою всіх мешканців будинку, повідомляє kiev24.

Алгоритмом дій, як ОСББ отримати земельну ділянку, поділився на своїй сторінці в Facebook депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайло Терентьєв.

Для цього необхідно "пройти" кілька кроків:

 • Спочатку необхідно звернутися до Київської міської ради з відповідним клопотанням про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. У клопотанні зазначаються такі відомості про земельну ділянку: місце розташування (адреса), кадастровий номер, орієнтовний розмір, цільове призначення, вид права, на якому зацікавлена особа має намір отримати земельну ділянку. Приклад клопотання і документи, що додаються до нього можна завантажити тут.
 • Департамент земельних ресурсів проводить експертизу всієї документації.
 • Проєкт рішення або відмови в наданні дозволу або про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою передається на розгляд постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин, а також на розгляд постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.
 • Далі проєкт рішення про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки розглядається на засіданні Київради.
 • Після отримання рішення Київської міської ради про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою жителі ОСББ своїм коштом розробляють цей проєкт, який затверджується Департаментом містобудування та архітектури і Департаментом земельних ресурсів.
 • Затверджена документація подається до Головного управління Госгеокадастра в м.Києві для державної реєстрації земельної ділянки.
 • У Департаменті земельних ресурсів готується проєкт рішення вже про надання в постійне користування земельної ділянки ОСББ, що також розглядається спочатку на комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин, а потім на сесії КГС.
 • Мешканці ОСББ оформляють земельну ділянку в постійне користування. За більш детальною інформацією та допомогою Михайло Терентьєв порадив звертатися до його громадської приймальні за телефоном: 044 451 52 64
Редактор: Сергій Єфремов
  Реклама на dsnews.ua