• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Міносвіти не сприяє розвитку сучасної освіти, - експерт

Реклама на dsnews.ua

Міністерство освіти має змінити підхід для удосконалення навчального процесу, застосовуючи сучасні технології

Про це заявила глава «Національної освітньої асоціації» Вікторія Войціцька під час круглого столу "Криза підручників", який проводить "Український інститут майбутнього".

"Ми маємо дотримуватися певних принципів, коли йде мова про формування попиту на підручник, який визначає безпосередньо вчителя як носія права обирати, за яким підручником він буде працювати з класом", — сказала вона.

За словами експерта, експертиза Міносвіти на сьогодні "неправильна", вона є "каральною", а не допомагає авторам і видавцям робити якісний підручник. За її словами, має бути співпраця видавців, авторів та педагогів для того, щоб підручник був оптимальним для використання на практиці.

Войціцька зазначила, що проблемою є і вартість підручника, 95-98% з якої — вартість поліграфії. Таким чином, автори отримують копійки, грошей не вистачає на самовдосконалення авторів підручників або на гонорари авторам якісних підручників.

Також актуальним є створення електронної навчальної платформи, де мова би йшла не про підручник у вигляді PDF-скану, а про справжній електронний підручник.

"Якщо ми хочемо бути успішною країною в 21-му столітті, ми маємо надавати дітям можливість вчитися за сучасними методиками та використовувати електронні підручники, навчальні платформи, щоб набувати сучасних знань та навичок", — підкреслила Войціцька, додавши, що нинішня влада не робить жодних кроків в цьому напрямку.

    Реклама на dsnews.ua