• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Міносвіти представило поради щодо безпеки школярів в Інтернеті

Міносвіти України розробило рекомендації щодо забезпечення безпеки школярів у цифровому просторі, зважаючи на збільшення кількості випадків небезпечної поведінки дітей, що загрожує їх життю і здоров'ю

Міносвіти України розробило рекомендації для школярів і батьків щодо забезпечення безпеки у цифровому просторі
Міносвіти України розробило рекомендації для школярів і батьків щодо забезпечення безпеки у цифровому просторі
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби відомства, передає "ДС".

"Зокрема, мова про вплив соціальних мереж в інтернеті. Для підвищення обізнаності вчителів, керівників навчальних закладів, батьків і їхніх дітей Міносвіти розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів навчальними закладами серед дітей та інформування батьків", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що залучення батьків до освітнього процесу, налагодження ефективних партнерських відносин сприятиме не лише ефективному досягненню результатів навчання, а й формуванню безпечного освітнього та родинного середовища для дитини. У пресслужбі також зазначили, що запобігання потраплянню дітей в небезпечні ситуації і своєчасне виявлення таких випадків сприяє позитивному спілкуванню між сімʼєю і навчальним закладом.

Таким чином, батькам під час комунікації з дитиною варто, зокрема: говорити з дитиною про безпеку в інтернеті та допомагати розвивати критичне мислення, вчити робити аргументований вибір та нести відповідальність за його результати; будувати відкриті та довірливі стосунки з дитиною; формувати корисні звички використання ґаджетів та цифрового середовища та підвищувати самооцінку дитини, дозволяти дитині самостійно робити вибір і бути відповідальною за це; заохочувати користуватися ґаджетами в зонах видимості дорослих; встановлювати часові межі користування ґаджетами та контролювати додатки, ігри, вебсайти та соціальні мережі, якими користується дитина, та їх відповідність віку дитини; бути уважними до ознак страху чи тривоги, зміни поведінки, режиму сну та апетиту.

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій в цифровому просторі, варто відразу звертатися в Національну поліцію і відправити повідомлення про правопорушення в департамент кіберполіції, йдеться в рекомендаціях.

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:

  • Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини (пн – пт, з 12:00 до 16:00):

- 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних),

- 16 111 (безкоштовно з мобільних);

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua