• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Міносвіти запропонувало скасувати оцінки в молодшій школі

Міністерство освіти і науки затвердило рекомендації по оцінці результатів навчання учнів 1-4 класів, в яких допускається можливість скасування оцінок для учнів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Міністерства освіти, передає "ДС".

"Методичні рекомендації окреслюють підходи оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти в умовах особистісно зорієнтованого і компетентнісного навчання.Однією з ключових змін в оцінюванні є підхід до вираження оцінки. На заміну узагальненій бальній оцінці навчальних досягнень учнів з предмета/курсу запропоновано використовувати вербальну оцінку окремих результатів навчання учня/учениці з предмета вивчення, інтегрованого курсу, яка окрім оцінювального судження про досягнення може ще називати і рівень результату навчання", — йдеться в повідомленні.

Так, рекомендації вводять поняття вербальної оцінки (оціночне судження) і рівневої оцінки (оціночне судження із зазначенням рівня результату). Види оцінки можна висловлювати як усно, так і письмово. Рівень результату навчання рекомендується визначати з урахуванням динаміки його досягнення і позначати буквами — "початковий" (П), "середній" (с), "достатній" (Д), "високий" (В).

Результати оцінки особистісних досягнень учнів в 1-4 класах рекомендується висловлювати вербальної оцінкою, обʼєктивних результатів навчання в 1-2 класах — вербальної оцінкою, в 3-4 класах — або вербальною, або рівневою оцінкою за вибором закладу.

Рекомендації також містять можливість для навчальних закладів розробляти і фіксувати особливості оцінювання. Оцінка є конфіденційною інформацією, доступною тільки для учнів і їх батьків (або осіб, які їх замінюють).

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua