• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Мінветеранів запроваджує нову відзнаку — медаль "Воля та Гідність" (ФОТО)

Міністерство у справах ветеранів України запроваджує відомчу нагороду — медаль "Воля та Гідність" за внесок у реалізацію ветеранської політики та розвиток ветеранського руху.

Міністерство у справах ветеранів України запроваджує відомчу нагороду
Міністерство у справах ветеранів України запроваджує відомчу нагороду
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства у справах ветеранів, передає "ДС".

"Ми започаткуємо відзнаку міністерства — медаль "Воля та Гідність". Нею міністерство планує відзначати видатних людей, які зробили внесок у реалізацію ветеранської політики та розвиток ветеранського руху, нашу державність. Сподіваюся, що найближчим часом будуть підписані відповідні документи", — розповіла очільниця Мінветеранів Юлія Лапутіна.

За словами міністерки, саме воля та гідність — це цінності сучасних захисників.

У міністерстві зазначають, що ця відзнака — перша подібна за всю історію незалежної України, адже уособлює єдність захисників України різних поколінь. Окрім збереження історичної традиції ветеранської символіки, такий знак відповідає логіці побудови офіційних емблем Збройних сил України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби. Також костурний хрест можна трактувати як символ опори та підтримки, які надаються ветеранам та родинам загиблих захисників України.

Медаль "Воля та Гідність"
Медаль "Воля та Гідність"

"Під час розробки ескізу медалі фахівці Мінветеранів провели десятки годин консультацій з провідними істориками та геральдистами, були опрацьовані сотні архівних документів та споминів українських ветеранів різних часів. Результатом цієї тривалої роботи став даний проєкт", – розповів радник міністра у справах ветеранів України Василь Павлов.

У роботі над ескізом брали участь українські історики, фалеристи, серед яких були й учасники бойових дій. Він стане основою для розробки системи відомчих відзнак Міністерства у справах ветеранів.

Як писала "ДС", Мінветеранів має намір створити нову систему психологічної реабілітаці військових.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua