• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Мін'юст планує продати незадіяні в'язниці, щоб почати будувати нові

Реклама на dsnews.ua
Міністерство юстиції внесло в парламент проект закону, який передбачає продаж незадіяних в'язниць

Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці глави Мін'юсту Дениса Малюськи, передає "ДС".

За його словами, на реконструкцію старої тюремної інфраструктури та будівництво нових закладів утримання направлять 70% надходжень. Інших грошей на тюремну реформу в бюджеті немає.

"Джерела фінансування ми знаходимо самостійно, звідки і всі останні ініціативи: платні камери, приватні СІЗО і розпродаж в'язниць", - зазначив Малюська.

Міністр уточнив, що збираються продавати тільки "заморожені" в'язниці, тому це не означає масового звільнення засуджених. Хоча в майбутньому планується скоротити їх кількість, скасувавши такий термін як "обмеження свободи".

Малюська також додав, що самі по собі будівлі старих в'язниць в якості покупців нерухомості не зацікавлять. Цінним ресурсом є земля під цими будівлями.

"Основну цінність складають земельні ділянки під ними, особливо під тими, що розташовані в центральних частинах великих міст", - зазначив глава Мін'юсту.

Малюська розраховує, що ці ініціативи будуть вдалими і їх втілення дозволить винести з центрів міст за їх межі або у промислову зону слідчі ізолятори.

Також у міністерстві сподіваються за рахунок надходжень з продажу в'язниць підвищити стандарти утримання в'язнів і заощадити на оплаті комунальних послуг в подальшому, оскільки старі будівлі вже энергонеэфективны.

    Реклама на dsnews.ua