• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

МОЗ готує експериментальне лікування інфікованих коронавірусом

Реклама на dsnews.ua

Українські медики спробують лікувати COVID-19 гіперімунною плазмою крові

Про це на брифінгу в суботу, 10 жовтня, сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає "ДС".

Він зазначив, що відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну напередодні.

"Ми прийняли важливе постанову про початок впровадження пілотного експериментального проекту по збору гіперімунною плазми. З виготовленням потім імуноглобуліну".

Степанов пояснив, що гіперімунна плазма — це плазма від людей, які вже перехворіли COVID-19, вона містить антитіла.

"Зараз у багатьох провідних країнах світу відбуваються клінічні випробування саме щодо імуноглобуліну, який виготовлений з такої плазми. Ми теж починаємо цей процес. Спочатку нам треба зібрати плазму і потім передати на виготовлення цього імуноглобуліну, щоб потім вже в рамках клінічних випробувань почати його використовувати на території України ", — розповів Степанов.

За його словами, імуноглобулін, який вже пройшов клінічні випробування в Україні, тобто використовувався для лікування хворих з COVID-19 показав "непогані результати".

"Плануємо його внести в протокол лікування коронавирусной хвороби. Звичайно, якщо вирішать наші лікарі, які входять в цю комісію. Попередньо, переговоривши з ними, — у них є така думка, щоб внести його саме в протокол", — сказав міністр, зазначивши, що, як очікується, це дасть велику користь і більший ефект при лікуванні коронавирусной хвороби.

Нагадаємо, за добу 990 осіб госпіталізували з коронавірусів.

    Реклама на dsnews.ua