• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

МОЗ звітувало про закупівлю 225 кисневих станцій для COVID-лікарень

Для українських лікарень, які прийматимуть пацієнтів із COVID-19, закупили 225 кисневих станцій, їхнє встановлення заплановано на січень-лютий цього року

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні МОЗ, передає "ДС".

"Для забезпечення потреби в кисні тільки в 2021 році уряд виділив регіонам 1 млрд 654 млн грн. Зокрема, у другому півріччі минулого року закуплено 385 кисневих станцій для лікарень. Водночас у липні 2021 року функціонували лише 50 кисневих станцій, на кінець року – вже 92. Також 118 кисневих станцій вже закуплено за рахунок коштів субвенції, і зараз вони монтуються у лікарнях", — зазначається у повідомленні.

Крім того, ДП "Медичні закупівлі" придбало 225 кисневих станцій для лікарень, які прийматимуть пацієнтів із COVID-19. Їхня установка запланована на січень-лютий цього року.

У міністерстві зазначили, що на сьогодні в Україні є 23 ліцензовані виробники медичного кисню. Із ними вже проведено спеціальні переговори. МОЗ отримало підтвердження швидкого постачання кисню до лікарень у разі стрімкого зростання потреби. Для цього компанії вже формують резерви кисню у сховищах.

"Під час останньої хвилі в Україні було розгорнуто понад 79 тисяч "ковідних" ліжок у 547 закладах охорони здоров'я. Наразі наші можливості дозволяють забезпечити не меншу кількість", — додали в МОЗ.

Нагадаємо, станом на ранок 21 січня в Україні зафіксовано 20 156 нових випадків коронавірусної хвороби.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua