• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

МОЗ пообіцяв оновити парк карет «швидкої допомоги» і збільшити зарплату медпрацівникам

Реклама на dsnews.ua

В Україні планують збільшити зарплату працівникам екстреної медичної допомоги та повністю оновити парк «швидких» до 2023 року

Про це розповів під час онлайн-брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає "ДС".

«6,9 мільйони українців щороку викликають екстрену медичну допомогу. У «экстренке» працюють 40 тисяч медичних працівників, і наше завдання — зробити їх роботу досить комфортною... Насамперед — це підвищення заробітної плати, у них на сьогоднішній день вона неприпустимо низька і не підвищувалася останні 30 років», — сказав Степанов.

Він підкреслив, що починаючи з 1 липня за рішенням уряду їм збільшено фінансування на 40%, а з 1 вересня підвищиться заробітна плата у всіх медичних працівників, у тому числі працівників екстреної медичної допомоги.

«У наших пропозиціях до бюджету 2021 року ми будемо пропонувати істотно підвищити заробітну плату працівникам екстреної медичної допомоги... Заробітна плата водія, який сьогодні отримує близько 4,5 — 5 тисяч гривень, повинна бути від 10 до 12 тисяч гривень. І так далі», — поінформував міністр.

За його словами, планується також суттєво оновити парк карет «швидкої допомоги».

«Вже в цьому році передбачені відповідні кошти для придбання майже 400 автомобілів «швидкої допомоги». Та інші 1400 — оскільки в країні 1800 автомобілів, яким більше 10 років, — ми хочемо купити за 2 роки», — сказав Степанов.

Він підкреслив, що одним з головних критеріїв у роботі екстреної медичної допомоги є час проїзду.

«На сьогоднішній день в норматив проїзду вкладаються 31% викликів. Ми хочемо, щоб вже у 2021 році цей відсоток був на рівні не менше 60%. І далі ми хочемо довести до 75%», — повідомив Степанов.

При цьому він додав, що важливим питанням є маршрутизація, щоб доставити пацієнта саме в спеціалізовану лікарню.

«Одним з таких критеріїв є надання допомоги при інфаркті міокарда та інсульті. Тому що в цілому в Україні 67% людей помирають щороку від серцево-судинних захворювань. Сьогодні у нас людину з інфарктом міокарда везуть в спеціалізовані медичні заклади в 56% випадків. Ми хочемо цей показник довести до 90% поступово до 2023 року, починаючи з 2021 року. Те ж саме стосується і інсульту», — сказав міністр, підкресливши при цьому, що Моз має чіткий план, чітке розуміння, як створювати екстрену медичну допомогу».

Нагадаємо, за останню добу, 31 липня, в Україні COVID-19 виявили у 68 дітей і 39 медичних працівників.

    Реклама на dsnews.ua