• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

МОЗ дозволило виписувати залежних від кисню пацієнтів, — ЗМІ

Міністерство охорони здоров'я України дозволило виписувати залежних від кисню пацієнтів, якщо показник сатурації буде не нижче 94. Сімейний лікар буде зобов'язаний надати таким пацієнтам кисневий концентратор

Валентин Огіренко/Reuters
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні ТСН, передає "ДС".

Зараз Україна закупила 15 тисяч кисневих концентраторів і витратила на це майже 700 мільйонів гривень. Щоб отримати кисневу підтримку в домашніх умовах, потрібно, щоб лікар зі стаціонару зв'язався з сімейним лікарем пацієнта і переконався, що є вільний кисневий концентратор і тільки тоді хворого COVID-19 мають право виписати додому.

Слід зазначити, що без декларації з лікарем кисневий концентратор отримати неможливо.

Крім декларації, сімейний лікар з пацієнтом підписую договір. Медик вчить родичів користуватися концентратором. Для цього сімейні лікарі самі проходили інструктаж.

Кисневим концентратором хворий може користуватися, поки його сатурація не підніметься до 98 і буде триматися на цій позначці добу без апарату.

Зазвичай, потреба хворого в кисні зберігається від 10 днів до місяця.

Повернути концентратор пацієнт повинен сам. Однак, якщо апарат не повертають добровільно — в амбулаторіях не знають, як правильно діяти. У той же час медики несуть за це майно фінансову відповідальність — ціна концентратора близько 20 тисяч гривень. У МОЗ з такими пацієнтами амбулаторіям пропонують судитися.

Нагадаємо, станом на ранок 20 жовтня в Україні зафіксовано 18 912 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 3333 більше, ніж напередодні вранці.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua