• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Митрополичий сад у Києво-Печерській лаврі, якому 500 років, відкриють для відвідувачів (ФОТО)

Довгий час ця локація була закрита парканом з невідомих причин

Унікальний Митрополичий сад
Унікальний Митрополичий сад
Реклама на dsnews.ua

У Києво-Печерській лаврі для відвідувачів планують відкрити Митрополичий сад, якому уже 500 років. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив директор "Київзеленбуду" Олексій Король.

Деякі кущі були тут посаджені близько 300 років тому.

"Ми заново для себе відкриваємо Києво-Печерську Лавру, повертаємо собі своє, так би мовити. Ви знали, що на території цього Національного заповідника є Митрополичий сад, якому уже близько 500 років? Останні десятиріччя він був закритий парканом з невідомих причин", – написав Король.

За його словами, керівництво Національного заповідника планує провести роботи з благоустрою саду та відкрити його для відвідувачів. Фахівці "Київзеленбуду" допоможуть реставрувати дерева та інші зелені насадження.

Наразі тут ростуть яблуні, груші, волоські горіхи, вишні, а також є надзвичайно цінна колекція кизилу, якому близько 300 років.

"Щиро вдячний за таку пропозицію. Це унікальний об’єкт не лише в історичному плані. Митрополичий Сад отримав таку назву, бо знаходиться на території Верхньої Лаври і примикає до будинку митрополита. Із заходу та на півдні він оточений фортечною стіною… Свого часу тут працювали найкращі ченці-садівники, а фруктами звідси пригощалися перші особи. Кажуть, що раніше у Саду ходили ручні павичі та журавлі", – додав Король.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua