• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Мобілки жителів окупованих територій Донбасу почали переводити на московського віртуального оператора

У Росії телефонні номери сепаратистського мобільного зв'язку "Фенікс", який працює на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, прив'язали до московського віртуального оператора

Реклама на dsnews.ua

Деякі абоненти сепаратистської мобільного зв'язку отримують SMS про те, що до їх номеру + 38071 ... прив'язали альтернативний російський номер з кодом +7958, повідомляє "ДС" з посиланням на "Остров".

"Тепер, набираючи російський номер, вказаний в SMS, ваші родичі, друзі та колеги можуть безперешкодно додзвонитися до вас з будь-якої точки світу, і розмовляти без обмежень. Це буде абсолютно безкоштовно для вас. Для вашого співрозмовника вартість виклику буде дорівнює тарифу його оператора при дзвінку в Москву на номер мережі будь-якого московського оператора", — заявляють в "Феніксі".

У повідомленні зовсім інший номер вказаний як "московський регіон, оператор Sprint". А його код в системі позиціонується як "Віртуальний оператор сотового зв'язку".

Прив'язка до номерів "Фенікса" російського віртуального номера породила вал повідомлень про те, що створений на базі викраденого у "Київстару" обладнання сепаратистський оператор позбавляється від українського коду +380 і переходить на російський. Насправді все колишні номери всередині ОРДО зберігаються, просто до деяких з них прив'язуються віртуальні, на які можна телефонувати з Росії. Про можливість здійснювати з них вихідні дзвінки поки не повідомляється.

"Технічні можливості віртуального оператора для подальшого якісного зростання вичерпані. Перехід на російський код зараз працює в тестовому режимі. Для повноцінної роботи необхідна модернізація обладнання, оплати ряду ліцензій та погоджень. Суми дуже серйозні", — заявив сепаратист Владислав Бердичівський, який називає себе "депутатом народної ради ДНР ".

Передбачається, що цей "експеримент" реалізується, для забезпечення телефонного зв'язку жителів ОРДЛО, незаконно отримали російські паспорти з російським порталом Державних послуг. Саме через цей сервіс Кремль організовує незаконне дистанційне голосування жителів окупованого Донбасу на виборах в Державну Думу.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua