• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

МОН хоче додати медіаграмотність до базових освітніх програм

Курси з медіаграмотності планується включити до базових освітніх програм

Інформаційно-цифрова компетентність увійшла до 10 ключових
Інформаційно-цифрова компетентність увійшла до 10 ключових
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти та науки, передає "ДС".

У МОН нагадали, що у 2011 році в Україні були започатковані регіональні експерименти з упровадження медіаосвіти. Згодом інформаційно-цифрова компетентність увійшла до 10 ключових компетентностей у межах освітньої реформи.

"Інформаційно-цифрова компетентність передбачає впевнене і водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій для створення, пошуку, оброблення, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі, приватному спілкуванні тощо. Також йдеться про навички з інформаційної та медійної грамотності. Наразі медіаграмотність є складовою курсів "Громадянська освіта" для учнів 10-х класів, "Культура добросусідства" – для учнів 1-4 класів", — розповів міністр освіти та науки Сергій Шкарлет

Також розроблено типову освітню програму для учнів 5-9 класів, в якій передбачено впровадження з 2022/2023 навчального року курсу "Культура добросусідства", що містить основи медіаграмотності.

За словами міністра, в закладах середньої освіти медіаосвіта і медіаграмотність викладаються як у формі окремих курсів ("Основи медіаграмотності", "Сходинки до медіаграмоти", "Медіакультура", "Медіаосвіта"), так і інтегровано. 

"Медіаграмотність у школах вивчається сьогодні і в межах позакласної роботи, у гуртка. Йдеться, наприклад, про створення шкільних медіа", — додав Шкарлет.

Він також зазначив, що загалом освітяни дедалі більше трактують медіакомпетентність педагога як одну з основних педагогічних компетентностей. 

Як писала "ДС", МОН планує запустити електронну систему моніторингу працевлаштування випускників вишів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua