• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Міносвіти хоче запровадити платне ЗНО

Реклама на dsnews.ua

Міністерство освіти і науки України пропонує ввести платне зовнішнє незалежне оцінювання з додаткових предметів  

Такі нововведення були внесені у проєкт змін до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання, передає "ДС".

Зокрема, планується, що учасники тестування, які хочуть здати більше тестових предметів, ніж встановлено МОН, будуть робити це за власний кошт. 

Однак наразі документ винесений на громадське обговорення.

У проєкті зазначається, що учасник ЗНО має право на проходження тестувань з установленої кількості навчальних предметів коштом державного бюджету. Або понад встановлену Міносвіти кількість навчальних предметів коштом фізичних і юридичних осіб у порядку, встановленому міністерством.

Як пише Освіта.ua, після схвалення проєкту змін Міністерство спільно з Українським центром оцінювання якості освіти розробити відповідний порядок здійснення оплати за складання додаткових тестів.

Однак з огляду на комплексність питання про надання платних послуг бюджетними установами брати участь у платному ЗНО учасники зможуть не раніше 2022 року.

Громадське обговорення запропонованих змін триватиме до 21 грудня.

Нагадаємо, випускників можуть звільнити від здачі ЗНО через коронавірус.

Як писала "ДС", у 2021 року учасники ЗНО зможуть складати атестацію з 5 предметів, а не 4, як було раніше. До переліку обовʼязкових предметів у 2021 році додали математику. Раніше випускники могли обирати між математикою та історією України.

    Реклама на dsnews.ua