• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

МОН оновило умови вступу до вишів: що змінилося (ІНФОГРАФІКА)

Реклама на dsnews.ua

Міністерство освіти та науки затвердило Умови прийому на наступний рік

Про це розповіли у пресслужбі МОН, передає "ДС".

Основний етап вступної кампанії у 2021 році міністерство запланувало на липень. Як пояснив т.в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет, час обрали так, щоб і вступники, і члени приймальних комісій мали час на відпочинок перед початком нового навчального року.

"Оскільки ще невідомо, як буде розвиватися ситуація з поширенням коронавірусу, майже всі вступники (у тому числі й на основі ОКР молодшого спеціаліста) зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді. Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО та документ про повну загальну середню освіту, виготовлений в Україні з використанням фотополімерних технологій. Ми також плануємо зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно: безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису", — навів деталі Шкарлет.

Як і минулих років, у наступному році вступникам на лікарські спеціальності ("Стоматологія", "Медицина", "Педіатрія") для участі у конкурсному відборі потрібно буде мати щонайменше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів. Однак ця вимога не буде поширюватися на тих, чий конкурсний бал вище 175. Обов’язковими предметами ЗНО для вступу на ці спеціальності буде українська мова та математика, а третім предметом вступник зможе обирати біологію, хімію або фізику.

Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови. Фахівці Українського центру оцінювання якості (УЦОЯО) запевняють, що тест з української мови міститиме й компетентнісні завдання, які передбачають знання літератури. Сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 рр. можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Також наступного року для більшості спеціальностей значно розширений перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет.

Встановлено обмеження кількості заяв, які вступник зможе подати на контракт — загалом не більше 30.

"Крім того, для уникнення непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити (якщо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою, більш ніж в одному закладі освіті тощо)", — додають у МОН. 

На магістратурі єдиний вступний іспит з іноземної мови буде обов’язковим для всіх спеціальностей. Також запроваджено вагові коефіцієнти – тепер заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%. 

У новому році вступники до магістратури зможуть використовувати результати цього іспиту 2020 го та 2021 року, а результати єдиного фахового вступного випробування — тільки 2021 року.

До 31 грудня 2020 року всі виші мають затвердити та оприлюднити свої правила прийому, які мають відповідати Умовам прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році. 

Як писала "ДС", МОН затвердило дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання на 2021 рік.

    Реклама на dsnews.ua