• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

МОН відреагувало на скандал зі світлинами в підручнику, де замість ЗСУ зобразили російських військових

Реклама на dsnews.ua

У Міністерстві освіти й науки України прокоментували скандал зі світлинами в підручнику "Захист Вітчизни" для 10-го класу, де замість українських військовослужбовців зображено російських

Про це йдеться в повідомленні пресслужби МОН, передає "ДС".

Нагадаємо, український блогер під ніком "Фашик Донецький" у Telegram опублікував сторінки з підручника й заявив, що на світлинах зображено російських військових.

"Громадяни укладачі, ваша тупість не має меж, бо на фото російські солдати в екіпіровці "ратник", у першого солдата на фото — АК сотої серії, а у другого, на задньому фоні, якщо не помиляюся, — рушниця виробництва РФ", — обурився він.

"Підручник «Захист Вітчизни. 10 клас» авторський колектив створював у 2017 році під час становлення й розвитку ЗСУ. Надрукований цей підручник у 2018 році. До 10 грудня 2020 року жодних зауважень до світлини, розміщеної на сторінці 114 (ілюстрація 24.9), не надходило. Зазначена світлина використана, щоб проілюструвати зразки сучасного армійського екіпірування (літня маскувальна форма, шолом балістичний, окуляри-маска захисна, бронежилет тощо). Екіпірування тільки починало масово надходити до ЗСУ, зокрема, і за допомогою волонтерів. Розглядувана світлина не містить жодних розпізнавальних знаків жодної армії світу. Тому автори вважали за доцільне використати цю світлину, щоб продемонструвати напрями розвитку екіпірування бійців ЗСУ", — пояснили в МОН.

Там заявили, що проведуть відповідні експертизи.

"За попередні шість років, на жаль, якість підготовки шкільної навчальної літератури, що друкується державним коштом, була значно знижена. У підручниках були допущені помилки, неточності, міститься недоречна інформація тощо", — визнали в Міносвіти і звалили провину за неякісні підручники на "попередників".

    Реклама на dsnews.ua