• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Москаль обурив соцмережі, ставши на захист російської мови в сфері обслуговування (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Колишній глава Луганської та Закарпатської ОДА Геннадій Москаль вважає, що закони про українську мову нібито не відповідають Конституції, а велика частина сфери обслуговування в Україні — російськомовна

Свою думку політик висловив в етері телеканалу "НАШ", передає "ДС".

Ведучі попросили Москаля прокоментувати мовне питання в Україні.

"Підіть до будь-якого київського ресторану, для чого так їхати далеко на Закарпаття? .. І скажіть — "Я хочу пообідати". Вам офіціант: "Вы хотите пообедать?". Відразу меню якою мовою дасть? Російською... Ну все", — сказав він.

На думку політика, майже 70% сфери обслуговування в країні російськомовна. Він пояснив це тим, що "вона в приватних руках" і "державного нічого немає".

"Сам господар підбирає собі персонал. Його мало цікавить, якою мовою він розмовляє — головне, аби він професійним був, офіціант, бармен, кухар тощо. Ну якщо ви хочете, аби кухар чисто говорив українською мовою, але не міг нічого приготувати — ну, а що, Кремінь (уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, — "ДС"), може, надіне ковпак і фартух і буде варити борщ український?" — запитав Москаль.

Він також розкритикував закони, які регулюють використання державної мови в Україні. Політик запевняє, що вони не відповідають міжнародним нормам.

"Наш парламент стільки дурниць наприймав, що там Конституційному суду треба років десять, щоби це все розібрати! Жоден закон не відповідає Конституції і Європейській хартії регіональних мов або мов національних меншин. Підніміть цей закон — чітко написано: "У побутовому [спілкуванні] немає ніяких обмежень використання регіональних мов або мов національних меншин", — заявив Москаль.

На виступ Москаля відреагував український політтехнолог Олексій Голобуцький у своєму Facebook.

"Москаль (який Геннадій) в ефірі телеканалу "НАШ" розповідав, якою несправедливістю є "насильницька українізація" сфери обслуговування, якою трагедією для споживачів вона обернеться, що ті навіть поїсти нормально не зможуть, тому що україномовні в сфері обслуговування не працюють, а борщ добре варять виключно російськомовні ... Скільки Москаля не годуй борщем, він усе одно в бік Москви дивиться і щщєй прагне", — написав Голобуцький.

"Так, ляпнув він повну маячню. Так, у нас професійна освіта в сфері технологій громадського харчування давно україномовна. І, відповідно, майбутні кухарі навчаються українською. Це крім того, що з клієнтами спілкуються офіціанти й адміністратори, а їм не обов'язково вміти варити борщ, зате обов'язково володіти державною мовою. Але нікого не цікавлять реалії. Тим більше вони не цікавлять кремлівську пропагандистську машину. Яка, здається, напередодні локдауну за недорого обзавелася одним голодним Москалем", — додав експерт.

Інші користувачі мережі також обурені.

Нагадаємо, раніше "слуга" Максим Бужанський сказав, що бізнес повинен вийти на протест, якщо йому буде заважати норма закону про обов'язкове застосування державної мови в сфері обслуговування.

    Реклама на dsnews.ua