• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Москалькова виклала фото з СІЗО, в якій утримують українських моряків

Реклама на dsnews.ua
Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова відвідала в московському СІЗО поранених українських моряків

Після зустрічі з полоненими військовими, захопленими російськими силовиками в нейтральних водах у районі Керченської протоки, Москалькова заявила про "позитивну динаміку" їх стану здоров'я, повідомляє "ДС".

"У СІЗО 1 УФСІН Росії по місту Москві відвідала українських моряків А. А. Артеменко, В. о. Сороку і А. Д. Эйдер. Більше двох годин розмовляла з ними про умови утримання та стан їх здоров'я. Їм надається вся необхідна медична допомога ... Лікування вже дає позитивну динаміку", - написала Москалькова 6 грудня у своєму Instagram, розмістивши фото з СІЗО.

Вона стверджує, що українським морякам забезпечують посилене харчування, вони мають можливість відкрити рахунки і купувати додаткові продукти. Також українці, за словами Москальковой, спілкуються з рідними по електронній пошті, беруть книги в бібліотеці.

Раніше радник командувача ВМС України Вікторія Христенко повідомила, що один з українських моряків втратив пальців на ногах у результаті травматичної ампутації.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада у відповідь на збройну агресію Росії в районі Керченської протоки і захоплення українських суден та їх екіпажів підтримала президентський законопроект про введення військового положення у 10 областях на 30 діб. Воєнний стан було введено з 26 листопада.

Всі захоплені прикордонниками ФСБ РФ українські моряки були заарештовані на два місяці, до 25 січня 2019 року. 3 грудня 24 всім українським військовополоненим було пред'явлено звинувачення за ч. 3 ст. 322 КК РФ ("Незаконний перетин кордону РФ").

Все про російської агресії в Азовському морі і про введення воєнного стану в Україні читайте тут

    Реклама на dsnews.ua