• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Москва свідомо проводить "медичний геноцид" в "ЛДНР", — Гармаш

Реклама на dsnews.ua

У самопроголошеній "ДНР", що знаходиться під контролем проросійських бойовиків, на приблизний 2,5 мільйона жителів працює всього одна лабораторія з перевірки тестів на COVID-19

Про це повідомив представник України в Тристоронньої контактній групі по Донбасу Сергій Гармаш, інформує "ДС".

Ситуацію з коронавірусом, яка склалася на території ОРДЛО (в "ДНР" і "ЛНР"), він називає "медичним геноцидом".

"Можна говорити про те, що в середньому 52%, які кашляють в ОРДО, — інфіковані коронавірусом. Це показують результати тестувань. І цю цифру можна сміливо збільшувати ще — за рахунок хворих з діагнозом "пневмонія". По пневмоніям статистика не систематична, але навіть вона додає до "офіційних" даних по "короні" ще не менше 20%. Якщо, за прикладом самих же "республіканських" медиків, ототожнити пневмонію з коронавірусом, то можна припустити, що і по ній смертність сягає теж близько 10%. У загальній сумі це дає близько 15% смертності від числа хворих на COVID-19 і пневмоніями на окупованій частині Донбасу", — написав він у себе в Facebook.

Гармаш переконаний, що все це дає підстави "говорити про штучне створення Росією умов для зменшення кількості непрацездатного населення ОРДЛО з метою зменшення витрат на утримання окупованих територій Донбасу". "Тобто, де-факто, про медичний геноцид українського населення в ОРДЛО", — підкреслив він.

"Оскільки жертвами COVID-19 стають переважно пенсіонери, інваліди та люди з хронічними захворюваннями, то саме проти цієї непотрібної для РФ, непрацездатної частини населення окупованої території спрямована така політика. Відповідно, Москві це може дати мінімум 15% скорочення витрат на соціальні виплати в "ДНР" — "ЛНР". Як говорив улюбленець росіян Йосиф Сталін: "немає людини — немає проблеми", — резюмував Сергій Гармаш.

Раніше повідомлялося, що за офіційними даними в "ЛНР" жертвами коронавірусу стали 200 осіб.

    Реклама на dsnews.ua