• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Мовний омбудсмен розповів, яких сфер торкнеться перехід на українську мову

Реклама на dsnews.ua

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів про перехід сфери обслуговування на державну українську мову з 16 січня

Про це йдеться в повідомленні пресслужби мовного омбудсмена, передає "ДС".

16 січня вступає в силу стаття 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», згідно з якою всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою.

«На практиці це означає, що український споживач нарешті отримає право на обслуговування державною мовою за замовчуванням — в супермаркеті або в інтернет-магазині, в кафе або ресторані, в банку або в аптеці, на АЗС або на вокзалі, в спортзалі або бібліотеці і т. п. Винятків небагато: тільки на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, прийнятною для обох сторін», — сказав він.

«Слід пам'ятати, що вимога по обслуговуванню державною мовою стосується не тільки сфери торгівлі. Йдеться також про освітні послуги (зокрема гуртки та секції), медичному обслуговуванні, надання соціальних послуг тощо», — зауважив уповноважений.

Кремінь також зазначив, що українською мовою повинна надаватися інформація в цінниках, інструкціях, технічних характеристиках, маркуваннях, квитках, меню і т. д. При цьому він зазначив, що інформація державною мовою про товари та послуги може дублюватися й іншими мовами.

«У разі порушення права на отримання інформації та послуг українською мовою, споживачеві доцільно, перш за все, звернутися до працівника відповідної установи з проханням обслуговувати його українською, до менеджера або вищої керівної посадової особи з проханням виправити ситуацію, зафіксувати порушення в книзі скарг. Кожен громадянин також може скласти скаргу на ім'я уповноваженого із захисту державної мови, направити її в письмовому вигляді або електронною поштою на адресу уповноваженого. При цьому важливо надати максимально повну інформацію про суб'єкта господарювання, обставини та докази, що підтверджують порушення», — розповів уповноважений.

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року вся сфера обслуговування в Україні повинна перейти на державну мову — українську.

    Реклама на dsnews.ua