• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Мовний омбудсмен сказав, скільки будуть платити порушники мовного закону

Реклама на dsnews.ua

Штрафи за порушення закону про функціонування державної мови в сфері обслуговування з 16 січня 2021 року становитимуть від 5100 грн до 6800 грн

Про це повідомив у своєму Facebook уповноважений з питань державної мови Тарас Кремінь, передає "ДС".

Тарас Кремінь наголосив, що величезна кількість установ, в тому числі і сфери послуг, вже давно перейшли на обслуговування державною мовою.

Уповноважений зазначив, що за порушення субʼєктами господарювання відповідних норм передбачені штрафи.

"Секретаріат Уповноваженого може здійснювати позапланові заходи контролю щодо порушень мовного закону. Якщо такі порушення протягом року будуть повторюватися і мати системний характер, ми маємо право накладати штраф. Здавалося б, комусь ця сума невелика (від 5100 до 6800 грн.), але вона буде бити не стільки по кишенях бізнесу, скільки — по репутації. А це якраз те, що напрацьовується роками", — зазначив він.

"Проте, наше головне завдання — не штрафувати, а максимально допомогти сфері обслуговування підготуватися до 16 січня 2021 року, провести інформаційну й роз’яснювальну роботу. І у цьому ми хотіли б бачити представників бізнесу нашими партнерами", — підкреслив Тарас Кремінь.

Відзначимо, з 16 січня 2021 року, згідно з законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної», сфера обслуговування має перейти на українську.

    Реклама на dsnews.ua