• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

МОЗ з нового року хоче змінити систему укладання декларації з лікарем

Реклама на dsnews.ua

Міністерство охорони здоровʼя планує змінити систему укладання декларації з лікарем, оскільки українці масово скаржаться на неможливість це зробити — пацієнти приходять до поліклінік, а їм там просто відмовляють

Справа у тому, що ліміти з кількості декларацій у багатьох терапевтів чи сімейних лікарів по всій країні уже заповнені, підтверджують в Національній службі здоров’я України, передає "ДС" з посиланням на сюжет "Сніданку з 1+1". 

"Деякі лікарі мають можливість набрати пацієнтів, деякі вже не мають можливості. Є встановлені норми. Якщо в лікарні поруч вже немає лікарів, можете обрати будь-де. Може навіть і в іншому місці", — розказала директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.

Також вона порадила підписувати декларації у сусідніх містах чи селищах. "Лікар, з яким ви підписали декларацію, він не є цілодобовим сервісом. Він має визначені робочі години і має вихідні. Звертатися до нього варто в ті години, і тим способом, який обумовлений під час підписання декларації", — уточнила Бойко. 

Як зазначається, з реальністю зіштовхнувся і голова МОЗ Максим Степанов, який захворів на COVID-19. Він зателефонував на "гарячу лінію" МОЗ, бо не має декларації з сімейним лікарем, там його проконсультували телефоном і призначили препарати. 

Утім, під час важчого перебігу хвороби без обстеження лікаря не обійтись, йдеться у сюжеті. Навіть без декларації, пацієнтів з коронавірусом обстежують, а також за необхідності організовують госпіталізацію.

"Залишається принцип територіального розподілу. Навіть якщо немає сімейного лікаря, то людина може звернутися за місцем проживання", — розповіла сімейна лікарка Анна Підгірна. 

Уже від нового року укласти декларацію стане легше. Зробити це можна буде просто з дому — онлайн за допомогою електронного цифрового підпису.  

Зазначимо, з ким підписувати документи, можна вибрати на сайті НСЗУ. Там є мапа клінік, серед яких державні та приватні. Можна відсортувати лікарів за профілем, а також перевірити, чи можуть набирати пацієнтів за деклараціями.

    Реклама на dsnews.ua