• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

МОЗ знищив дані публічних осіб, які чекали на COVID-вакцинацію: стало відомо, чому, і що робити далі

Персональні дані публічних осіб, надані для вакцинації проти COVID-19 залишковими дозами, знищено згідно з законодавством

Реклама на dsnews.ua

Так у пресслужбі Міністерства охорони здоровʼя відреагували на повідомлення про те, що киянам, які записалися на вакцинацію проти COVID-19 як публічні особи, почали приходити SMS від Департаменту охорони здоровʼя КМДА про те, що "надані персональні дані при заповненні форми для запису на щеплення – знищено", передає "ДС".

Зокрема, у МОЗ повідомили, що залишкові дози вакцин більше не можуть використовуватися для щеплення публічних осіб згідно з відповідним наказом №745 від 16.04.2021 про внесення змін до Дорожньої карти з вакцинації.

"Тому керуючись законом "Про захист персональних даних", департаменти охорони здоров’я областей та Києва знищили персональні дані публічних діячів, які ті надавали під час заповнення форми для запису на щеплення проти COVID-19 залишковими дозами", — йдеться у повідомленні.

Також у відомстві додали, що наразі надлишковими дозами вакцини від коронавірусу дозволено щеплювати тільки осіб, визначених у першому та другому етапах вакцинації.

У свою чергу головний санлікар Віктор Ляшко у коментарі "Українській правді" пояснив, що публічні особи, яким відмовили у вакцинації, мають знову стати у чергу.

"Сьогодні отримав багато запитань, що робити тим, хто записувався як публічний діяч на вакцинацію і отримав повідомлення про знищення даних — записатися через портал "Дія" чи його мобільний застосунок у лист очікування, або ж через через контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19 на вакцинацію, якщо раніше цього не зробили (хто зареєструвався раніше, повторно проходити процедуру реєстрації не потрібно)", — сказав він.

При цьому він додав, що ті публічні особи, які вже встигли вакцинуватись від коронавірусу, зможуть отримати і другу дозу відповідних препаратів. 

Нагадаємо, раніше у МОЗ відмовилися повідомити, хто з народних депутатів України вакцинований від коронавірусу, посилаючись на медичну таємницю.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua