• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Мураєв після скандального ефіру на своєму каналі відмовився називати "ЛДНР" терористами

Колишній народний депутат "Опозиційного блоку" Євгеній Мураєв, який є власником проросійським телеканалом "НАШ", заявив, що "ДНР" та "ЛНР" не є терористичними організаціями

Євген Мураєв
Євген Мураєв
Реклама на dsnews.ua

Таким чином Мураєв прокоментував присутність в ефірі телеканалу "радника" ватажка "ЛНР", представника бойовиків на мінських переговорах Родіона Мірошника, інформує "ДС".

"У тих, хто хоч раз бачив або чув Родіона Мірошника, учасника політичної підгрупи ТКГ в Мінську, застосований на його адресу епітет "ватажок" викличе гомеричний регіт", — написав Мураєв на своїй сторінці в Facebook.

Одіозний "ексрегіонал" стверджує, що "ЛДНР" нібито не визнані терористичними організаціями як Україною, так і світом.

"Жодна держава світу, жодна міжнародна організація, так само як і депутати ВРУ, що виділяють "патріотизм", а також ручні українські суди не знайшли чи то підстав, чи то сміливості визнати їх терористичними", — заявив Мураєв, додавши, що його канал не порушив закон, включивши в ефір бойовика.

Під текстом поста Мураєв опублікував селфі (див. вище) з ведучими Максимом Назаровим та Ангеліною Пичик, які в прямому ефірі спілкувалися з представником бойовиків.

Де Мураєв збрехав

Слід зазначити, що заяви Мураєва не витримують жодної критики. Так, у серпні 2018 року Верховний суд України розʼяснив, що для визнання "ДНР"і "ЛНР" проросійськими терористичними організаціями ніяких рішень органів влади не потрібно — рішення виноситься судом в рамках кримінальних проваджень в конкретній справі. Одночасно з цим Верховний суд скасував рішення одного з судів, який вимагав такого розʼяснення, пише Liga.net

Верховний суд нагадав, що Верховна Рада прийняла постанову, якою визначила "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями (чого формально закон не вимагає, але депутати ухвалили це рішення). Україна також закликала інші держави розглядати бойовиків в статусі терористів. Верховний суд зобовʼязав суди враховувати цю постанову.

Тільки за 2019 рік за статтею "терористична діяльність", згідно з даними СБУ, українські суди засудили до тюремних термінів 54 бойовика "ДНР" і "ЛНР". Всього за останні пʼять років число засуджених за участь в цих терористичних організаціях налічує понад тисячу. Всього в реєстрі судових справ є понад 2000 вироків, в яких суд прямо стверджує: невизнані "ДНР" і "ЛНР" — "терористичні організації".

"ЛДНР" також є терористичними організаціями, виходячи з рішень Ради національної безпеки і оборони України. Також терористичними організаціями їх вважає Служба безпеки України та інші правоохоронні і державні органи влади. Переважна більшість громадян України (понад 60%) також вважають "ДНР" "ЛНР" терористичними організаціями (згідно з опитуванням Центру Разумкова).

Членів "ДНР" "ЛНР" переслідують практично у всіх країнах світу, крім Росії. За участь у терористичній організації "ДНР/ЛНР" судили людей в Німеччині, Чехії, Болгарії та багатьох інших країнах Європи та світу.

Нагадаємо, 4 грудня в ефірі телеканалу НАШ, який належить Євгену Мураєву, один з ватажків луганських терористів Родіон Мірошник вільно поширював російські наративи про війну на Донбасі. Нацрада з теле- і радіомовлення вже провів моніторинг ефіру телеканалу НАШ, в якому виступав Мірошник. На цьому тижні регулятор винесе рішення щодо інциденту.

Примітно, що у скандальному ефірі за участі Мірошника були присутні й відомі українські політики, зокрема колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

Родіон Мірошник на телеканалі НАШ
Родіон Мірошник на телеканалі НАШ

Родіон Мірошник називає себе радником ватажка терористичної організації "ЛНР". Вважає організації "ДНР" і "ЛНР" "незалежними державами", заперечуючи територіальну цілісність України. Також він не визнає Крим українською територією і служить в структурах бойовиків. В ефірі російських телеканалів Мірошник погрожував Україні терористичними актами нібито "у відповідь" на якісь дії України. Стверджує, що є членом Тристоронньої контактної групи по вирішенню російсько-української війни.

    Реклама на dsnews.ua