• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

МВС відкрило архіви кримінальних справ про геноцид українського народу (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Міністерство внутрішніх справ України передало до Музею голодомору дві розсекречені оцифровані справи зі своїх архівів, однак, робота буде системною і поступово музей отримає всі оригінали справ

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков 26 листопада після підписання Меморандуму про співпрацю з Музеєм, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу МВС.

За його словами, така співпраця — це можливість розповісти про злочин проти українського народу, назвати імена катів та реабілітувати несправедливо засуджених. 

"Сьогодні ми підписуємо важливий документ - Меморандум про співпрацю між Міністерством внутрішніх справ та Національним Музеєм голодомору. В рамках співпраці МВС передасть до фондів Музею історичні кримінальні справи, які до цього часу зберігались в архівах. Зараз ми передаємо перші дві справи з Херсонської області. А після того, як буде добудований архів Музею, ми передамо всі оригінали документів", — сказав він. 

Як зазначається, перша справа порушена за так званим "законом про 5 колосків" — "за спробу принести додому жменю зерна з колгоспного поля, громадянина Шляпін з Херсонської області був розкуркулений та засуджений до 10 років трудових таборів разом з дружиною та дітьми". 

Друга справа, за словами міністра, відкрита за фактом канібалізму: "Доведені до божевілля голодні люди, вважалися злочинцями та каралися дуже суворо".

Також Аваков уточнив, що розсекречені матеріали надходять до музею в оцифрованому вигляді, щоб зробити їх доступними не лише для науковців, але й у відкритому доступі. 

"За даними істориків, навесні 1933 року щохвилинно в Україні помирало 17 людей. Тисяча людей щогодини, 25 тисяч українців щодня. В моєму рідному Харкові вози проїжджали по місту, збирали тіла і ховали без імені. За спробу вижити і врятувати дітей, українців карали з усією строгістю режиму. Голодомор – це злочин, злочин, що немає терміну давності. Ми засуджуємо катів українського народу та пам’ятаємо про мільйони загублених душ", — сказав він. 

    Реклама на dsnews.ua