• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

МВС відзвітувало про розслідування справ щодо перешкоджання діяльності журналістів

Протягом 2020 року органами досудового розслідування Нацполіції зареєстровано 148 кримінальних проваджень, пов’язаних з перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів

Реклама на dsnews.ua

Про це під час засідання Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові заявив речник МВС України Артем Шевченко, інформує "ДС".

За його даними, 111 з цих справ зареєстровано за ст. 171 Кримінального кодексу України, 37 – за ст. 345-1 КК України.

Також він повідомив, що за результатами проведеного розслідування до суду направлено обвинувальні акти у 10 кримінальних провадженнях у Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Львівській, Одеській, Харківській та Херсонській області та ще три – у Києві. Щодо 61 провадження прийнято рішення про закриття, повідомив директор Департаменту комунікацій МВС.

Станом на 11 вересня поточного року підпорядкованими підрозділами Національної поліції здійснюється досудове розслідування в 77 провадженнях. У трьох з них було встановлено особу, що вчинила злочин.

"Тобто процес іде, і слідчі органи не тупцюють на місці", – цитує слова Шевченко пресслужба Офісу президента.

Водночас він зазначив, що станом на 15 вересня у залишку перебуває 158 кримінальних проваджень зазначеної категорії, розпочатих у минулі роки.

Як писала "ДС", раніше Національна поліція закрила кримінальне провадження проти одіозного юриста та колишнього заступника голови Адміністрації президента Андрія Портнова про погрози журналістам.

    Реклама на dsnews.ua