• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На 9:00 в САП прийшли лише три прокурори (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

До 9:00 ранку 6 липня в САП, у будівлі якого протестують працівники "Укрлендфармінгу" і "Авангарду", які вимагають виконати рішення суду і закрити незаконну справу проти власника компанії Олега Бахматюка, прийшли всього три прокурори

Щоб потрапити на роботу, прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури доводиться долати "яєчну блокаду", встановлену мітингувальниками, передає кореспондент "ДС".

Як повідомлялося, сьогодні вранці, 6 липня, співробітники агрохолдингів "Укрлендфармінг" і "Авангард" продовжили безстрокову акцію протесту біля будівлі САП, які вимагають виконати рішення суду і скасувати постанову про відновлення кримінальної справи щодо власника компанії Олега Бахматюка. Вони виставили лотки з яйцями перед входом в будівлю відомства, а також "заклали" проїзд на територію САП.

Як видно на відео, опубліковане порталом Depo.ua ,деяким співробітникам САП не вдалося обійти "яєчні пастки" - кілька яєць були розчавлені.

Як повідомляла "ДС", 2 липня десятки співробітників агрохолдингу "Укрлендфармінг" (УЛФ) прийшли до офісу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, вимагаючи від її керівника Назара Холодницького виконати рішення Печерського районного суду Києва. По завершенні мітингу вони передали в САП відповідне звернення з 27 тис. підписів. Крім того, мітингувальники пообіцяли продовжувати свою акцію до тих пір, поки не буде виконано їхню вимогу. 3 липня акція під САП була продовжена.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 р. Олега Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Власник компаній Ukrlandfarming звинуватили у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ. Сам Бахматюк заявив, що справа проти нього політично вмотивована і "замовлена" особисто ексголовою Офісу президента Андрієм Богданом.

"Цю постанову було винесено Каськом у змові з ексголовою Офісу президента Андрієм Богданом і директором НАБУ Артемом Ситником, який діяв з мотивів особистої помсти. Це незаконне рішення Каська зробило заручником велику і важливу для економіки країни компанію", - прокоментував Бахматюк.

У червні Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, яким скасував незаконну постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Каська про відкриття кримінального провадження стосовно власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка. У рішенні суду йдеться про постанову, що забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування VAB Банку, яка була закрита через відсутність складу злочину.

25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення Печерського райсуду і скасував постанову про відновлення кримінального провадження проти Олега Бахматюка у справі рефінансування VAB Банку.

Крапку в цій справі має поставити Спеціалізована антикорупційна прокуратура, очолювана Назаром Холодницьким. "Ми сподіваємося, що так воно і буде: компанія повернеться до нормального життя, а ми повернемося до нормального діалогу в державі, зможемо нормально працювати і платити податки. Ситуація дає нам надію, що САП імплементує рішення суду і скасує підозри, що були висунуті учасникам цієї справи. Сподіваюся, результат можна очікувати вже наступного тижня", - сказав Олег Бахматюк 27 червня у коментарі AgroPolit.com.

Між тим Національне антикорупційне бюро України, очолюване викритим у корупції Артемом Ситником, відмовилося виконати зазначене вище рішення Печерського райсуду. Член Ради громадського контролю НАБУ юрист Тетяна Козаченко розкритикувала позицію відомства, зазначивши, що "характер дій НАБУ в цій ситуації зараз нічим не відрізняється від того, з чим НАБУ "бореться".

Вона підкреслила, що постанова Каська про поновлення справи "була винесена з численними порушеннями, що підтвердив і суд".

Як відомо, справу проти Писарука і Бахматюка було відкрито через нібито нецільове використання коштів рефінансування, наданих НБУ VAB Банку в період банківської кризи 2014 р. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку. Крім того, Олег Бахматюк сам запропонував державі повернути до бюджету 8 млрд боргів, однак відповіді на свою пропозицію від НБУ так і не отримав.

    Реклама на dsnews.ua