• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

На ЧАЕС зафіксоване зростання ядерної активності

Спеціалісти зафіксували зростання ядерної активності у зруйнованому реакторі на Чорнобильській електростанції в Україні з моменту його покриття

Реклама на dsnews.ua

Поки що зростання не перевищує норм безпеки, інформує "ДС" із посиланням на Інститут проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБ АЕС) НАН України.

"Після встановлення нового безпечного конфайнмента (НБК) "Арка" у проектне положення протягом понад чотирьох років дійсно спостерігається зростання щільності потоку нейтронів на периферії скупчення паливовмісних матеріалів (ПВМ), яке локалізоване в одному із підреакторних приміщень об’єкта "Укриття". Однак, станом на сьогодні це зростання не перевищує встановлених меж безпеки, які контролюються за допомогою штатної системи контролю ядерної безпеки (СКЯБ ІАСК)", — йдеться у повідомленні.

В Інституті нагадали, що у 2016 році було розроблено спеціальну Програму моніторингу ПВМ об’єкта "Укриття". Однак на поточний момент часу ДСП ЧАЕС не забезпечена відповідними ресурсами для реалізації цієї програми.

Як зазначають дослідники, на основі прогнозних оцінок очікується, що й надалі буде спостерігатися зростання щільності потоку нейтронів, яке визначатиметься процесом втрати вологи в шарі перезволоженого середовища лавоподібних ПВМ.

Саме тому науковці ІПБ АЕС наголошують на необхідності поглибленого дослідження стану ПВМ та вивчення факторів, що впливають на стан ядерної безпеки об’єкта "Укриття" та розробили Програму моніторингу ПВМ "Укриття".

Як писала "ДС", міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко хоче подати заявку на включення Чорнобильської зони до списку світової спадщини ЮНЕСКО. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua