• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

На Чернігівщині відновлять храм, побудований гетьманом Мазепою

Реклама на dsnews.ua

Цьогоріч стартує проєкт відновлення храму Покрови Богородиці в селі Дігтярівка Чернігівської області

Про це повідомив у Facebook митрополит Православної церкви України Епіфаній, передає "ДС".

Він розповів, що храм побудували у 1708 році на замовлення і коштом гетьмана Івана Мазепи.

"Саме тут гетьман молився за Україну перед історичною зустріччю з королем Швеції Карлом ХІІ, і саме тут була підписана угода, що мала допомогти реалізувати військово-політичний проект Івана Мазепи, метою якого був вихід з-під протекторату Московії та утворення на українських землях незалежної держави. Тоді, на знак пошани та величі тієї історичної події шведський король подарував для цього храму чавунні плити для підлоги з гравіруванням "К ХІІ", — каже Епіфаній.

Храм Покрови Богородиці в селі Дігтярівка
Храм Покрови Богородиці в селі Дігтярівка

Після битви під Полтавою історію храму намагалися переписати, продовжує митрополит. Але церква встояла, пережила і громадянську війну, і розкуркулення, і Другу світову. У 60-х роках минулого століття місцеві комуністи пошкодили східну, вівтарну й західну частини храму та скинули куполи.

"Вже у наші дні, завдяки старанням небайдужих людей тут, в Україні, а також українців зі США та Канади вдалося розпочати відбудову та реставрацію цієї унікальної церкви. Втім, на превеликий жаль, з початком російської агресії 2014 року фінансування і відновлювальна робота були зупинені. Цього року ми розпочинаємо проект, мета якого — упродовж найближчих кількох років завершити відбудову цього унікального храму", — підсумував Епіфаній.

Як писала "ДС", у Вінницькій області знайшли унікальний скельний храм, якому щонайменше 1300 років.

    Реклама на dsnews.ua