• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

На Донбас прибув черговий "гумконвой" із РФ: МЗС України відреагувало

"Гуманітарний конвой" із Росії прибув сьогодні в непідконтрольні українській владі Донецьк і Луганськ

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні "МНС" угруповань "ДНР" і "ЛНР", передає "ДС".

Як наголошується, в Донецьк прийшла колона з 14 вантажівок.

Директор "департаменту по роботі з гуманітарною допомогою і контролю відновлення об'єктів МНС ДНР" Валентин Гордієнко заявив, що "гумконвой доставив до Донецька понад 191 тонни гуманітарного вантажу: лікарські препарати, вироби медичного призначення, медичне обладнання та діагностичні імунобіологічні препарати".

"ЛНР" відзвітувала про отримання 79 тонн російської допомоги.

"До складу конвою увійшли медикаменти, а також медичне обладнання. Загальна вага становить 79 тонн", — повідомив начальник "центру моніторингу відновлення МНС ЛНР" Віталій Кучеров.

За час конфлікту на Донбасі це 103-й "гумконвой" із Росії. Минулого разу російський "гуманітарний конвой" приїжджав до Донецька та Луганська 12 серпня 2021 року, а до цього — ще 17 грудня 2020 року.

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з продовженням Російською Федерацією практики направлення на територію України "гуманітарних конвоїв". У відомстві назвали це черговим фактом порушення суверенітету України.

"14 жовтня Російська Федерація вкотре проігнорувала раніше висловлені неодноразові застереження України і без її офіційної згоди, з порушенням законодавства України, умов і модальностей доставки гуманітарної допомоги, незаконно направила на тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях 103-й так званий "гуманітарний конвой" РФ", — ідеться в заяві, опублікованій на сайті українського МЗС.

Як зазначається, переміщення відбулося через непідконтрольну українському уряду ділянку державного кордону України, через російські прикордонні пункти пропуску "Донецьк" і "Матвєєв Курган".

"Відсутність законних підстав унеможливило передбачене українським законодавством його обов'язкове оформлення представниками прикордонних і митних органів України. У зв'язку з цим МЗС України направило російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту з вимогою до Російської Федерації припинити вчинення протиправних дій проти суверенітету нашої держави і неухильно дотримуватися міжнародного права і законодавства Україна", — підкреслюється в заяві.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua