• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

На Донеччині припинили постачання газу: що сталося

Компанія "Донецькоблгаз" у суботу, 6 березня, припинила поставки газу на об'єкти "Донецьктеплокомуненерго" через велику заборгованість перед "Нафтогазом"

Донецька область залишилася без тепла
Донецька область залишилася без тепла
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві на сайті компанії "Донецькоблгаз", передає "ДС".

Як зазначили в облгазі, компанія "Донецьктеплокомуненерго" завдає державі щодобові збитки від несанкціонованого споживання газу в розмірі 150 млн гривень на місяць.

"Тому за законодавством ПАТ "Донецькоблгаз" з суботи зобовʼязане припинити газопостачання на обʼєкти ОКП "Донецьктеплокомуненерго" згідно приписів Кодексу ГРМ", — заявили в компанії.

Місцеве агенство 6262 повідомило, що у Словʼянську перестали працювати котельні через припинення постачання газу. Така ж ситуація, як пише агентство, склалася і у містах Лиман, Краматорськ, Дружківка та Костянтинівка. Місцева влада намагається відновити газопостачання.

Крім того, група "Нафтогаз" на своїй сторінці у Facebook закликала "Донецькоблгаз" відновити газопостачання на обʼєкти "Донецьктеплокомуненерго". В компанії наголосили, що заборгованість є і в інших областях, але такі ситуації вирішуються відповідно до "Меморандуму про взаєморозуміння".

"Група "Нафтогаз" закликає "Донецькоблгаз" припинити порушення меморандуму, скористатись досвідом інших регіонів та відновити постачання газу обʼєктам "Донецьктеплокомуненерго" та, відповідно, подання тепла споживачам", — заявили в "Нафтогазі".

Нагадаємо, з 1 січня в Україні зросли тарифи на газ і його транспортування, а також було скасовано пільгову вартість на 100 кВт електроенергії на місяць для приватних споживачів.

На позачерговому засіданні 18 січня Кабінет міністрів прийняв рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр. 19 січня НКРЕКП встановила граничний тариф на розподіл газу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua