• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На Харківщині катастрофічна ситуація з COVID-19: лікарні заповнені на 100%

Реклама на dsnews.ua

У Харкові міські та обласні лікарні вже на 100% заповнені пацієнтами з СOVID-19, і лише за рахунок вільних дитячих ліжок та місць для вагітних регіон утримується в помаранчевій зоні

Про це заявив журналістам голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Фактично ми маємо помаранчеву зону. Це фактично. Я мушу сказати, що реально ми навіть не в червоній зоні, а вже в чорній. Заповненість ліжок насправді зараз є стовідсотковою. Для того, щоб формально перейти в червону зону, нам необхідно 5 днів поспіль мати заповненість за одним критерієм 75%. На сьогодні заповненість 70%", — сказав Кучер.

Він пояснив, що показник такий, бо вільними залишаються ліжка, виділені для дітей (з 500 наразі зайняті 11), та ліжка в міському пологовому будинку №2 (з виділених 110 зайняті 9). 

"Лише завдяки цьому на сьогодні ми ще залишаємося в помаранчевій зоні", — зазначив Кучер.

За його даними, кількість щоденних госпіталізацій у регіоні перевищує кількість виписаних пацієнтів.

"Госпіталізуються від 60 по області до 90 осіб, для того, щоб нам розмістити цих людей, а є такі, які перебувають у вкрай тяжкому стані, нам необхідно таку саму кількість і виписати. Це якраз є підтвердженням того, що ситуація є критичною", — заявив голова ОДА.

Він додав, що найближчим часом буде додатково виділено 320 ліжок в обласних і міських лікарнях, також заклади планують додаткову закупівлю концентраторів.

    Реклама на dsnews.ua