• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

На Херсонщині судитимуть агронома, через якого померли сотні червонокнижних птахів

У Херсонській області судитимуть агронома за порушення правил, встановлених для боротьби з шкідниками, що призвело до масової загибелі птахів, які знаходяться в Червоній книзі

Реклама на dsnews.ua

Обвинувальний акт щодо агронома ТОВ вже направлено до суду, інформує "ДС" з посиланням на прес-службу прокуратури Херсонської області.

У період з грудня 2020 року по січень 2021 року агроном товариства допустив порушення правил, установлених для боротьби зі шкідниками, ігноруючи та порушуючи вимоги застосування пестицидів (розкладання в жилі нори гризунів), здійснив роботи з боротьби з гризунами на полях шляхом механічного розкидання по поверхні землі на полях поблизу території біосферного заповідника "Асканія Нова".

Як наслідок, від поїдання птахів зерна пшениці, обробленого відповідними пестицидами, на території біосферного заповідника загинуло 218 сірих журавлів, що занесені до Червоної книги України, чим завдано державі матеріальної шкоди на суму 3 мільйони 270 тисяч гривень.

Чоловіка звинувачують за ст. 247 КК України "Порушення законодавства про захист рослин". Санкції статті передбачають покарання у вигляді сплати штрафу в розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста двадцяти до двохсот годин, або обмеження волі на строк до двох років.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua