• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На Київщині правоохоронці викрили масштабну нарколабораторію

Реклама на dsnews.ua

Оперативники Нацполіціі викрили організовану злочинну групу, яка налагодила в приватному будинку на Київщині виготовлення і збут наркотику метадону в великих розмірах

Про це йдеться в повідомленні Департаменту боротьби з наркозлочинністю Національної поліції України, передає "ДС".

«Оперативники Департаменту боротьби з наркозлочинністю Національної поліції України спільно зі слідчими поліції Києва і під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури в рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України, викрили організовану злочинну групу, яка налагодила безперебійне виготовлення і збут метадону в великих розмірах. В ході спільних заходів співробітники поліції викрили не лише чотирьох активних учасників злочинного угруповання, а й встановили місце виготовлення наркотику і простежили канали його збуту», — йдеться в повідомленні.

Як повідомив перший заступник начальника ДБН НПУ Сергій Преутеса, організувала наркобізнес 59-річна уродженка Російської Федерації. До злочинної організації зловмисниця привернула трьох осіб зі свого оточення. При цьому жінка чітко розподілила між ними обов'язки. Двоє чоловіків, 1972 і 1986 років народження, були лаборантами-хіміками: саме вони виготовляли метадон, а жителька РФ, 1970 року народження, виконувала роль «охоронця» вдома, де облаштували нарколабораторію.

«Сама організатор угруповання налагодило канали збуту метадону як на території країни, так і за її межами — на території Росії і Білорусі. Збут оптових партій наркотику, від кілограма і більше, відбувався під час особистих зустрічей і через міжнародні поштові відправлення», — додав Преутеса.

Як з'ясувало слідство, для облаштування нарколабораторії підозрювана придбала приватний будинок на території Київської області.

Потужності такої лабораторії дозволяли «хімікам» виробляти більше 100 кг метадону щомісяця.

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили близько 35 кг метадону в сухому вигляді і 25 літрів — в рідкому, більше тонни прекурсорів та складових для виготовлення метадону, лабораторне обладнання. Крім цього, вилучено понад 35 тисяч доларів США, вогнепальну зброю, патрони і автомобіль.

Нарколабораторія на Київщині
Нарколабораторія на Київщині

Загальна сума вилученого наркотику становить близько 50 млн грн.

Потужності такой лабораторії дозволяли «хімікам» виготовляти понад 100 кг метадону

Троє учасників злочинної групи затримано в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України.

Як писала "ДС", СБУ затримала учасників транснаціонального угрупування, яке спеціалізувалося на контрабанді та збуті великих партій важких наркотиків.

    Реклама на dsnews.ua