• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

На Львівщині заблокували продаж підроблених довідок про результат тесту на COVID-19

Служба безпеки України заблокувала на Львівщині схему фальсифікації результатів ПЛР-тестів на коронавірусну інфекцію

Ділки підробляли результати досліджень, QR-коди, бланки
Ділки підробляли результати досліджень, QR-коди, бланки
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ передає "ДС". 

Ділки підробляли результати досліджень, QR-коди, бланки та печатки діючих установ, які виконують лабораторні дослідження.

"Організували оборудку комерсанти, які надавали послуги з оформлення документів для виїзду за кордон. Як додаткову послугу вони пропонували клієнтам готові ПЛР-тести з негативним результатом. Фальсифіковані документи використовувались для швидкого та безперешкодного перетину кордону, а також для ухилення від обов’язкової 14-денної самоізоляції після в’їзду в Україну", — кажуть у спецслужбі.

За оперативною інформацією, протиправна схема почала діяти фактично з початком пандемії у 2020 році. Довідку ділки підробляли впродовж доби. Вона коштувала від 600 до 800 грн, залежно від рівня якості (довідки з QR-кодом та бланками певних установ оцінювалися дорожче). Протягом місяця ділки виготовляли до 200 підробок.

За висновками експертів, такі дії могли сприяти поширенню коронавірусу та зашкодити іміджу України на міжнародній арені.

Під час обшуків правоохоронці вилучили:

  • офіційну документацію;
  • сфальшовані довідки про результати ПЛР-тестів;
  • підроблені печатки;
  • інші докази, що підтверджують незаконну діяльність.

Як писала "ДС", кібервідділ СБУ заблокував мережу сайтів, через які продавалися підроблені медичні документи, зокрема лікарняні листи та негативні результати тестів на коронавірус.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua