• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

На Львівській ратуші з'явився банер на підтримку білорусів

Реклама на dsnews.ua

На фасаді Львівської міської ради було вивішено банер на підтримку жителів Білорусі, які протестують проти фальсифікації результатів виборів президента

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Львівської міськради, передає "ДС".

«Кожна тверезомисляча людина, яка сьогодні бачить картинку з Білорусі — як б’ють невинних людей, кидають за грати, розуміє, що це недопустимо. Українці також зазнали репресій. Ми бажаємо білорусам твердості, щоб вони перемагали. Ми б дуже хотіли, щоб Білорусь була вільною, сильною, так як і Україна, тому що ми — сусіди, а за сусідів завжди серце болить. Ми з вами!», — сказав у коментарі міський голова Львова Андрій Садовий.

До речі, в понеділок увечері біля консульства Республіки Білорусь у Львові відбулася акція підтримки білоруського народу.

Як писала "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч людей, в ніч на 11 серпня — ще як мінімум дві тисячі.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестуючих і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестуючими.

    Реклама на dsnews.ua