• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

На піку четвертої хвилі COVID-19 в Україні буде до 18 тисяч хворих на добу, — вчені

В Україні на піку четвертої хвилі коронавірусної інфекції, яка вже почалася, буде щодня фіксуватися по 15-18 тисяч нових випадків зараження

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати досліджень, проведених вченими Київського політехнічного інституту і Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

В ході дослідження було виявлено, що за останні 20 років пандемії важкого гострого респіраторного синдрому, свинячого грипу, Еболи і COVID-19 мали циклічний характер і тривали 5-6 років.

Пандемія COVID-19 поширювалася з січня 2020 по вересень 2021, мала три хвилі, і зараз йде четверта.

За даними фахівців, пік четвертої хвилі COVID-19 в Україні ще попереду. Прогноз динаміки її розвитку в Україні показав, що хвиля зростає, вона може бути швидкою, але коротше попередніх.

Під час піку хвилі добова захворюваність в країні може становити 15-18 тисяч нових випадків. А згасання хвилі очікується наприкінці 2021 року.

В отриманих вченими результатах говориться, що завдяки вакцинації, кількість випадків захворюваності і смертності від COVID-19 в світі, зменшилася, в порівнянні з другою і третьою хвилями. Це відбувається в країнах, де проживає більше вакцинованого населення.

Дослідники розділили країни світу на кілька груп за основними ознаками поширення хвороби, темпам вакцинації і швидкістю згасання пандемії.

Україна увійшла до групи країн, в яких нова хвиля ще не встигла досягти максимуму. Але вже у вересні 2021 показники смертності перевищують минулорічні.

"У вересні 2021 року смертність в Україні зростає більш швидкими темпами, ніж за аналогічний період 2020 року. Станом на середину вересня 2021 року країна має низький рівень повністю вакцинованого населення (близько 12%) і тому може зіткнутися з важкими наслідками пандемії вже в найближчий період", — відзначають вчені.

Причинами ускладнення епідемічної ситуації по СOVID-19, на думку вчених, є значне ослаблення карантину в літній період і з початку вересня в більшості навчальних закладів.

Нагадаємо, станом на ранок 23 вересня в Україні зафіксовано 7 866 нових випадків зараження. Від ускладнень захворювання за останню добу померли 123 людини.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua