• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

На Подолі в Києві може виникнути ще один будинок-монстр: громада виступає проти

Мешканці столичного Подолу занепокоєні будівництвом чергового ЖК "Грінпоінт" на території колишнього цегельного заводу поблизу Юрковиці. Ця територія входить до декількох зон охорони памʼяток культурної спадщини, а відповідно до генплану земельна ділянка належить до категорії "громадська забудова", а не "житлова"

На фото: Місцерозташування та рендер ЖК
На фото: Місцерозташування та рендер ЖК
Реклама на dsnews.ua

Як стало відомо KV, інформація про будівництво з’явились ще у 2016 році, коли були знесені цеха заводу, а територія обнесена парканом. Проте досі ніхто не надавав жодної інформації про те, що саме планується. Тільки нещодавно після появи макетів проєкту стало відомо, що інвестор збирається звести 12-поверхові будинки.

"Приблизна висота таких будівель – близько 36 метрів. І це при тому, що ця територія взагалі не призначена для житлової забудови й є пам’яткою історії місцевого значення "Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро", а також частиною Центрального Історичного ареалу. Висотність забудови тут обмежена 12 метрами. Запропоновані висотки просто заблокують вид із холмів і зруйнують цю місцевість", – коментує Павло Калюк, координатор спільноти сусідів та сусідок Старого Подолу.

Крім того, мешканці додають, що проєкт не передбачає жодної соціальної інфраструктури (шкіл чи дитячих садочків) та навіть місць для паркування. Викликає також питання протипожежна безпека.

Зазначається, що інвестором будівництва виступає Роберт Гіббінс. У презентації проєкта наводяться коментарі швейцарських експертів. Проте попри заяви про відкритість і сталість, забудовники не залучали до обговорень місцеву громаду й діють із численними порушеннями.

Громада Подолу готова виходити з протестами та вимагати припинення забудови, яка зруйнує старий Київ. 

    Реклама на dsnews.ua