• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

На Полтавщині підтвердили випадок африканської гарячки

Реклама на dsnews.ua

У жителя Зіньківського району Полтавської області підтверджена лихоманка Західного Нілу

Про це йдеться в повідомленні Центру громадського здоровʼя, передає "ДС".

"Мешканцю Зіньківського району Полтавської області встановлено діагноз «гарячка Західного Нілу»… Вірусологічною референс–лабораторією ДУ «Центру громадського здоров’я МОЗ України» методом імунофлюоресценції виявлено антитіла IgG до вірусу Західного Нілу", — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що у хворого спочатку підвищилася температури тіла до 39,0С, зʼявилися слабкість і ломота в мʼязах. Хворий був оглянутий сімейним лікарем і госпіталізований.

Гарячка Західного Нілу — гостре вірусне захворювання, яке передається комарами. Воно протікає з поліаденітом, висипаннями на шкірі і серозним запаленням мозкових оболонок, іноді — менінгоенцефалітом. Смертність становить 4,5%.

Станом на 27 серпня 2020 року Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) повідомляє про 122 випадки зараження, десять осіб померли. Випадки лихоманки зафіксовані в Греції (54, в тому числі вісім смертей), Іспанії (44, в тому числі дві смерті), Італії (22) і Румунії (2). В Іспанії (провінція Севілья) триває спалах захворювання.

З початку 2020 року через систему повідомлень про хворобу тварин (ADNS) Європейської комісії було повідомлено про 40 спалахів серед коней, зокрема: Іспанія (33), Італія (5), Франція (1) і Португалія (1). Ніяких спалахів серед птахів не зареєстровано.

    Реклама на dsnews.ua