• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

На Прикарпатті поліція зажадала особисті дані членів єврейської громади

Реклама на dsnews.ua
У Коломиї Івано-Франківської області Департамент стратегічних розслідувань обласної поліції зажадав у голови єврейської громади міста Якова Залищикера особисті дані членів громади

Про це повідомив у своєму Facebook глава Українського єврейського комітету Едуард Долинський, передає "ДС".

За його словами, поліція пояснила свій запит боротьбою з транснаціональними та етнічними організованими групами і злочинними організаціями.

"І що, мабуть, для боротьби з єврейської транснаціональним злочинним угрупованням громада повинна видати поліції "копію статуту, список членів громади з адресами і мобільними телефонами, список студентів єврейської національності у ВУЗах Коломиї", - припустив Долинський.

За його словами, Яків Залищикер "відповів поліції, що статут є в держреєстрі, що релігійні громади відокремлені від держави, а персональні дані членів громади можуть надати тільки у випадку зареєстрованих кримінальних справ".

Як повідомляла "ДС", раніше на мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа завели кримінальне провадження у зв'язку з його дискримінаційними заявами щодо ромів. Градоначальник, зокрема, доручив правоохоронцям вивезти з обласного центру осіб ромської національності в Закарпатську область. В даний час 10 ромів вже були вивезені в інший регіон і передані поліції.

    Реклама на dsnews.ua