• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

На роботі Зеленського-старшого зажадали пояснень за відмову в стипендії батькові президента

Реклама на dsnews.ua

Керівництво Криворізького державного університету економіки і технологій неодноразово подавало кандидатуру батька президента України Володимира Зеленського Олександра Семеновича на присвоєння почесних звань, але стикалося з відмовою

Про це йдеться в зверненні керівництва університету до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля і в.о. міністра освіти і науки України Сергію Шкарлета, текстом якого володіє агентство Інтерфакс-Україна, передає "ДС".

Звернення було направлене в четвер, після публікації в ЗМІ матеріалу про нібито намір Зеленського присвоїти своєму батькові довічну стипендію.

"Змушені зазначити, що трудовий колектив, в якому працює О.С. Зеленський, неодноразово вносив подання на нагородження О.С. Зеленського, починаючи з 2017 року, з часів попереднього президента України. Передостаннє подання на присвоєння почесного звання "Заслужений діяч науки і техніки України" взагалі було" заблоковано", зі слів тодішніх чиновників Дніпропетровської обласної державної адміністрації, в адміністрації президента Петра Порошенка", — вказується у зверненні.

"Просимо надати чітку відповідь — чим викликане відкликання подання на присудження іменної довічної стипендії видатним діячам освіти, серед яких є член нашого трудового колективу, д.т.н., професор Зеленський О.С.?", — наголошується у зверненні.

У заяві також просять врахувати, що висунення кандидатури Олександра Зеленського на нагородження державними нагородами почалося задовго до того, як президентом України став Володимир Зеленський.

Раніше, 2 вересня, Кабінет міністрів України розглядав підготовлений Міністерством освіти і науки України проект указу президента про призначення довічних державних стипендій видатним діячам освіти, в тому числі Олександру Зеленському. Безпосередньо під час засідання за ініціативою Шкарлета проект указу був знятий з розгляду.

Як повідомляла "ДС", сам Олександр Зеленський вважає, що його кандидатура на отримання довічної державної стипендії була висунута не через родинні зв'язки з главою держави.

    Реклама на dsnews.ua