• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

На Сумщині виявлено фейкову виборчу дільницю

Реклама на dsnews.ua

У селі Соснівка Конотопського району (Попівська ОТГ) працює незаконна ДВК, яка організовує голосування до сільської ради, громади, що відмовляється входити до складу ОТГ

Про це повідомила голова громадської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, інформує "ДС".

"Діє вона (дільнича виборча комісія) за ідентичним номером, як і дійсна ДВК - 590211. Бюлетені надрукували самостійно. Виборці йдуть на ту дільницю і голосують. Поліція перебуває під дільницею та опитує людей на виході, отримали вже дозвіл прокуратури на вхід в будівлю приватної форми власності для здійснення слідчих дій. Біля фейкової дільниці грає музика і людей запрошують на голосування, вони йдуть на самопроголошену дільницю замість справжньої, а на справжній дуже низька явка, адже вона в глибині села знаходиться і біля неї нічого не відбувається, люди не знають, що туди насправді потрібно йти", — написала Айвазовська у себе в Facebook. 

За оцінками юристів ОПОРИ порушено законодавства відповідно до статей ККУ:

Стаття 353. Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи — членами комісій

1. Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи, поєднане із вчиненням будь-яких суспільно небезпечних діянь (карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років).

2. Те саме діяння, повʼязане з використанням форменого одягу чи службового посвідчення працівника правоохоронного органу (карається обмеженням волі на строк до чотирьох років або позбавленням волі на строк до трьох років).

Стаття 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України

1. Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій (караються позбавленням волі на строк від трьох до пʼяти років з конфіскацією майна або без такої).

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі (караються позбавленням волі на строк від пʼяти до десяти років з конфіскацією майна або без такої).

Раніше спостерігачі ОПОРИ повідомили про найпоширеніші порушення під час голосування на місцевих виборах.

    Реклама на dsnews.ua