• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

На тлі протестів і пандемії у світі ув'язнили рекордну кількість журналістів

Реклама на dsnews.ua

Щонайменше 274 журналісти у 2020 році перебувають за ґратами через свою професійну діяльність, у той час як уряди низки країн обмежують висвітлення новин про акції протесту й пандемію

Про це йдеться у щорічному звіті міжнародного Комітету захисту журналістів, передає "ДС".

Як зазначається, щонайменше 274 журналісти перебувають за ґратами через свою професійну діяльність. Це найвищий показник від того часу, як Комітет почав збирати відповідні дані на початку 1990-х років.

"Це шокує і обурює, що ми спостерігаємо рекордну кількість ув’язнених журналістів у розпал глобальної пандемії. Ця хвиля репресій — форма цензури, що перешкоджає потоку інформації та посилює інфодемію. COVID-19 поширений у тюрмах по всьому світу, і це ставить під загрозу життя журналістів", — каже виконавчий директор організації Джоел Саймон.

Протести і політична напруга стали каталізаторами багатьох арештів, підкреслюють у Комітеті. Двома країнами, де спостерігається значне зростання кількості ув’язнених журналістів, стали Ефіопія, де політичні хвилювання переросли в збройний конфлікт, і Білорусь, де представників ЗМІ затримували під час висвітлення акцій протесту проти результатів президентських виборів.

Як вказують автори звіту, в умовах пандемії авторитарні лідери світу намагалися контролювати пресу, арештовуючи журналістів, відкладали судові процеси, обмежували кількість відвідувачів і ігнорували підвищений ризик для здоров’я у тюрмі.

Як писала "ДС", міжнародна організація "Репортери без кордонів" назвала Білорусь найнебезпечнішою країною для журналістів у Європі та закликала запровадити санкції через порушення прав людини.

    Реклама на dsnews.ua