• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

На відновлення потрібні місяці, а місцями й роки: в "Укренерго" розповіли про стан енергетики

Голова компанії "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що масштаби руйнувань енергетичної інфраструктури в Україні зараз безпрецедентні

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в ефірі токшоу "Української правди", передає "ДС".

"Половина доступної потужності нашої генерації пошкоджена або знищена. Це не означає, що всі ці енергоблоки, які зараз не працюють, знищені назавжди. Але конкретно в цьому моменті в нас дійсно історичний рекорд по тому, наскільки низька потужність на теплових електростанціях. Частково постраждали й гідроелектростанції, але масштаб цих пошкоджень теж глобальний. Можна сказати, що практично немає жодної гідроелектростанції, яка не була пошкоджена", – сказав він.

За словами Кудрицького, Україна має справу з абсолютно безпрецедентним масштабом руйнувань, і ті дефіцити, які зараз є в енергосистемі і яких не перекриває навіть потужний імпорт, котрий заходить із Європи в Україну, – це наслідок цих руйнувань.

"На превеликий жаль, погана новина полягає в тому, що швидко відновити ці пошкоджені електростанції технічно неможливо. На це треба час, на це треба тижні, частіше місяці, подекуди роки", – сказав голова "Укренерго". 

За словами Кудрицького, зараз стосовно теплової генерації ситуація гірша, ніж узимку 2022–2023 років.

"Проблема полягає в тому, що тоді росіяни намагалися пошкодити ракетами як електростанції, так і магістральну інфраструктуру "Укренерго", тобто фактично транспортні вузли, які називаються підстанції. І ота кількість ракет, яка в них була, розподілялася умовно на 60–70 об'єктів. Зараз вони всі ракети концентрують на 12–15 електростанціях і відповідно досягають набагато більшої інтенсивності ударів. Саме тому в нас так швидко вийшло з ладу так багато генерацій", – пояснив він.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua