• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

На Волині посилили карантин, проте просять МОЗ переглянути показники

Реклама на dsnews.ua

Регіональна комісія з питань надзвичайних ситуацій вирішила посилити карантин на території Волинської області для запобігання поширенню коронавірусу

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Волинської обладміністрації, передає "ДС".

В ОДА нагадали, що Луцьк за рівнем поширення COVID-19 потрапив до "червоної зони", Луцький та Любешівський райони – до "помаранчевої", місто Нововолинськ, Горохівський, Ківерцівський, Локачинський, Маневицький і Турійський райони – до "жовтої".

"Оскільки в області на день проведення державної ТЕБ та НС відбувалося перевищення двох із чотирьох цільових показників, враховувався внесок кожної окремої адміністративної одиниці. На території Луцька показник динаміки зростання випадків інфікувань становив 68%, що відповідає червоному рівню небезпеки. Він має не перевищувати 50%", — розповіла головний державний лікар області Наталія Янко.

На сьогодні Волинь не відповідає одному з чотирьох критеріїв. Це коефіцієнт виявлення випадків інфікування, який перевищує 11%. Проте, він почав знижатися, і на сьогодні становить 17,5% проти 21% тиждень тому.

Показник динаміки зростання випадків інфікування почав знижуватися і на сьогодні становить мінус 18% (при рекомендованому не більше +10%). Зниження відбувається із кінця липня, коли він складав +48%.

Відтак, члени комісії вирішили прийняти відповідні протиепідемічні заходи відповідно до зон небезпеки. Але разом із цим вони вирішили звернутися до Кабінету міністрів, Мінздраву, Центру громадського здоров’я з пропозицією перегляду методики визначення рівня небезпеки — зокрема щодо застосування показника "внесок одиниці в перевищення регіону". В ОДА вважають, що він "спотворює об’єктивність отриманих результатів".

Як зазначила голова обласної ради Ірина Вахович, саме коефіцієнт локалізації виявлення випадків й вплинув на результати щодо Луцька. Вона переконана, що це похибка методики визначення, і її необхідно переглянути.

Погодився з цим і голова ОДА Юрій Погуляйко, який відзначив, що в сусідніх областях ситуація значно гірша.

"Показники рахуються за останній тиждень. Тому, думаю, до кінця тижня ситуація в області значно покращиться, і у нас не буде червоного рівня епідемічної небезпеки в Луцьку. Сьогодні ж ми повинні виконати постанову КМУ та рішення Державної комісії ТЕБ та НС, яке нам довели", — резюмував Погуляйко.

Як повідомляла "ДС", наразі у "червоній зоні" міста Луцьк і Тернопіль, а також Кіцманський район Чернівецької області. У Луцьку депутати міськради не підтримали жорсткий карантин. Міська влада Тернополя також заявила про незгоду з зарахуванням міста до "червоної зони" карантину.

    Реклама на dsnews.ua