• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На виховання однієї дитини до 18 років середня українська сім'я витрачає більше 2 млн грн, — соцопитування

На виховання однієї дитини до досягнення нею повноліття одна українська родина в середньому витрачає 2,2 мільйони гривень

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла експертка Українського інституту майбутнього Юлія Сумаєва під час презентації доповіді "Ненароджене економічне зростання. Оптимальна модель підтримки народжуваності України", передає "ДС".

"Ми порахували "дитячі витрати", ми їх так для себе назвали. Це витрати сімей з дітьми, які проживають в Україні. І сума, яку ми отримали, — це в середньому одна сімʼя на виховання однієї дитини до 18 років витрачає майже 80 тисяч євро доларів (2,2 млн грн — "ДС").

Модератор дискусії також уточнив, що йдеться про середні витрати в Україні. Він нагадав, що для Києва, Дніпра і сіл в Україні вони не є однаковими.

"Це "середня температура по лікарні", але ми її беремо як базову для розрахунків. Тобто, за великим рахунком, виховання однієї дитини в середньому обходиться в 80 тисяч доларів, які є споживанням, ці гроші переважно витрачаються в Україні і стимулюють українську економіку. Плюс податки", — підкреслив модератор.

Сумаєва також додала, що родина з однією дитиною за період її дорослішання платить майже 350 тисяч гривень податків, а з двома — 500 тисяч гривень.

Вона також зазначила, що держава допомагає сімʼям, витрачаючи на дошкільну і шкільну освіту однієї дитини 300 тисяч гривень, а на вищу — 200 тисяч гривень, однак, підкреслила експерт, це — "крапля в морі" в порівнянні з витратами батьків дитини.

Нагадаємо, в даному доповіді також стверджується, що при нинішніх темпах приросту населення України до 2060 року скоротиться більш ніж на 35%.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua