• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

На Закарпатті прогнозують катастрофу медсистеми регіону до кінця тижня

Якщо в Закарпатській області будуть збережені поточні темпи поширення коронавірусу, може наступити колапс медичної системи регіону

5tv.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив головний лікар Закарпатської обласної лікарні імені Новака Юрій Яцина, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

«При збереженні темпів поширення коронавірусу в області вже до кінця цього тижня ми матимемо колапс медичної системи. Сьогодні у нашому закладі лежать 120 пацієнтів, які потребують кисневої терапії. 60 з них мають низьку сатурацію і мають лежати в реанімації. А в реанімації у нас всього 6 ліжок і розширити її неможливо — у нас немає для цього медперсоналу та обладнання. У нас не витримують електромережі через навантаження, не витримує медична техніка, яка постійно у використанні", — наголосив Яцина.

При цьому він відзначив безвідповідальність громадян, які, маючи позитивний результат тесту на коронавірус, "гуляють по місту, ходять у магазини, зустрічаються з родичами і поширюють далі вірус".

"Схаменіться нарешті!" — звернувся Яцина до закарпатців.

На його переконання, зупинити поширення інфекції на Закарпатті можливо, якщо витримати 2-3 тижні суворого карантину.

Як повідомляла "ДС", Закарпатську область внесли в "червону" зону карантину. Додаткові обмеження вводяться в області з понеділка, 8 березня.

Нагадаємо, 5 березня директор департаменту охорони здоровʼя Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний попросив внести область до "червоної" зони карантину, через те що регіону загрожує колапс медичної системи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua