• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

НАБУ відновило розслідування проти голови Дніпропетровської облради Олійника

Національне антикорупційне бюро України відновило розслідування проти голови Дніпропетровської облради Святослава Олійника за статтею Кримінального кодексу 366-1 "Декларування недостовірної інформації». А Головне слідче управління Державної фіскальної служби зайнялося цивільною дружиною Олійника Іриною Гуназою за статтями 209 "Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» та 212 "Ухилення від сплати податків, зборів (обовʼязкових платежів)". 

Святослав Олійник
Святослав Олійник
Реклама на dsnews.ua

Як зазначає видання "Дело", Олійник, будучи субʼєктом декларування, привернув увагу правоохоронців тим, що у своїй декларації не вказав жодного родича, хоча за законом був зобовʼязаний зробити це. Відповідно, він не вказав і майно своїх близьких.

"Зазначимо, що під категорію "родичі" підпадають не тільки офіційні члени сімʼї, а також і ті, хто проживає разом із субʼєктом декларування, має спільний побут, наприклад, цивільні чоловік або дружина. За даними ЗМІ, Олійник перебуває фактично в шлюбних відносинах, але без реєстрації, з Іриною Гуназою, яка живе на дві країни — Україну і Словаччину. Голову Дніпропетровської облради з цією жінкою повʼязують двоє спільних дітей. Олійник постійно літає з Гуназою і дітьми за кордон, що багаторазово зафіксовано прикордонною службою", — йдеться в статті.

Попри те, що Олійник не задекларував майно своєї цивільної дружини, слідчим стало відомо, що вона володіє декількома земельними ділянками в Дніпропетровській і Київській областях, Дніпрі, домоволодіннями в Дніпрі, нежитловими приміщеннями в Павлограді, а також автомобілями Renault Premium, 2005 года випуска, і Hyundai Accent 2011 року. У Словаччині Гуназа має будинки, земельні ділянки та бізнес. В Україні з 2015 року їй належить компанія ТОВ "Берег-А", з 2019 року — ТОВ "Власт 2020". А в Словаччині Гуназа володіє компаніями Arograf, s.r.o. і Proxima, s.r.o. На останню зареєстровано кілька земельних ділянок, нежитлова будівля площею 1019 кв м, сільськогосподарська будівля і земельна ділянка 7117 кв м. Також відомо, що Proxima, s.r.o. була зареєстрована в Україні компанією ТОВ "Долина-Агро СК", яка, в свою чергу, заснувала ТОВ "Віденський Пончик".

"Державна фіскальна служба теж зацікавилася Іриною Гуназою. Причина була в тому, що хоч вона і не є субʼєктом декларування, але викликає підозру її підприємницька діяльність, яку вона офіційно почала лише в 2015 році і відразу ж стала володаркою всього того майна, яке виявило НАБУ: земельні ділянки, будинки, будівлі, машини і не одна, а відразу кілька фірм", — зазначає автор матеріалу.

    Реклама на dsnews.ua